CANDY KABELKY

Kabelky Candy Handbags jsou originální, ekologické kabelky vyrobené ručně z recyklovaných materiálů - nepoužitých obalů na sladkosti. Původní originální Candy kabelky jsou vyráběné ručně v Mexiku. Díky tomu je každá Candy kabelka unikátní a každý kus je jedinečný originál. 

Jak kabelky vznikají:  
Kabelky Candy Handbags jsou vyráběny ručně v Mexiku původní technikou starých Mayů, kteří před staletími používali k výrobě svých produktů palmové listy. Nápad vyrábět kabelky z obalů vznikl před osmi lety. Továrny na sladkosti vyhazovaly náviny obalů na čokolády, bonbóny nebo limonády, vyřazené z důvodu chybného tisku nebo při změně produkce. Obaly jsou vyráběny z nepromokavé potravinářské fólie. Nyní se naštěstí daří tyto obaly zpracovávat na unikátní kabelky Candy Handbags. Fólie jsou nařezané na proužky velikosti cca 20x10 cm a s vloženým papírem, který drží tvar, se ručně skládají a sešívají podle barev do finální podoby. Výroba jedné středně velké kabelky trvá několik dní.

A jako perlička na závěr (jak někde napsala Monika Brýdová): kromě toho, že tyto kabelky v Mexiku vyrábí ručně tým tradičních umělců a výrobců složený z potomků Mayů a Aztéků, tak je také vyrábějí vězni v Mexiku - musí vyrobit 3, aby si pak mohli koupit jedno pivo nebo cigarety :-)

Já kabelky nevyrábím z obalů od sladkostí, ale z papíru, který je polepený izolepou, aby byly voděodolné.
 

 
     
 
     
 
     

 

     
 
     
 
     
 

 

 

      zpět